Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bystřice byla zralá na šest branek, nakonec dostala polovinu

8. kolo MSDD: MFK Havířov - Bystřice pod Hostýnem 3:1 (2:0)

Branky: Mikulec, Maleňák, Sobek

Sestava: Pohludka-Bureš, Snopek, Čáp-Pecha (46. Sobek), Maleňák, Orlický, Slezák, Krzyžánek (69. Čípel)-Kolek, Mikulec.

Poslední celek tabulky neměl v Havířově pomyšlení, že by mohl bodovat. Ani po prvním poločase se nemohl cítit v roli straky, která by vykradla favoritovi hnízdo. Přesto hra domácího celku byla hodně kostrbatá a hráči neplnili základní pokyny trenéra. Navíc zápas se nevyvedl tradiční opoře Slezákovi, který se nemohl dostat do patřičné pohody. Naštěstí špílmachra dokonale zastoupil Maleňák. Havířov se dostal do dvoubrankového vedení a ve druhém poločase dokonce přidal i třetí trefu a zdálo se, že soupeře rozznese na kopytech. Opak byl pravdou. Hosté se dočkali kýčené branky, byť v samotném závěru utkání.

Ostudný výsledek, hra nikoli...

7. kolo MSDD: Frýdek-Místek - MFK Havířov 6:0 (3:0)

Sestava: Cachel-Bureš, Snopek, Pastucha (72. Sobek)-Przywara, Maleňák, Orlický, Slezák, Pecha (69. Červeňák) - Kolek (81. Čípel), Mikulec.

Výsledkový kolaps předvedli fotbalisté staršího dorostu ve Frýdku Místku. Pravda je, že na skóre se nejvíce podíleli dva muži - hlavní rozhodčí a brankář Cachel. Sudí nechal vstřelit domácí celek tři branky s více jak 5. metrového ofsajdu, dvě branky mohl Cachel chytit. Suma sumárum, ostuda na světě.

Přitom herně nebyl lídr tabulky nic moc. Hosté si dovolili několikrát favorita zle potrápit a dokonce nastřelili i tyče. Navíc rozhodčí za jasného stavu 3:0 neměl odvahu odpískat jasnou penaltu na Mikulce. Navíc ve druhém dějství byli havířovští jasně lepším týmem, ovšem bez brankového efektu. "Je to k zlosti. Frýdek byl více jak hratelný a my je měli několikrát na lopatě. I za stavu 0:1 jsme se mohli dostat do zápasu, kdyby Honza Kolek netrefil tyč, anebo kdyby sudí pískl jasnou penaltu na Mikulce," lamentovali hráči po utkání. Mikulec dokonce chtěl o poločase pověsit kopačky na "futra" a odjet domů. "To nemá smysl. Sudí si dělají co chtějí a nám to znechucují," reagoval Mikulec.

Díky první půli se dorost vyšplhal na 3. místo

6. kolo MSDD: MFK Havířov - Hlučín 3:2 (3:1)

Branky: 5. Mikulec, 27. Kolek, 41. Slezák (p).

Sestava: Cachel-Bureš, Snopek, Pastucha-Slezák, Maleňák, Orlický, Krzyžánek (72. Čípel), Sobek-Mikulec, Kolek.

Hlavně díky hře v první půli si domácí celek dokázal poradit se svým rivalem v tabulce. Hosté sice vedli už ve druhé minutě po vlastním gólu Slezáka, jenže MFK vynakjící hrou dokázalo zápas nejenom otočit, ale hlavně rozhodnout. A to ještě několik dalších slibných akcí skončilo bez brankového efektu.

Ve druhém poločase se Havířov zbytečně stáhl a nechal tvořit soupeře, který zápas sice zdramatizoval, ale vyrovnat se mu už nepodařilo.


To nebyl kolaps, ale selhání jednotlivců

5. kolo MSDD: MFK Zábřeh - MFK Havířov 6:2 (3:0)

Branky: 62. Mikulec, 63. Kučerák.

Sestava Havířova: Bělunek (46. Cachel)-Bureš, Orlický (14. Snopek), Sobek-Przywara (82. Čípel), Maleňák, Krzyřánek (46. Pecha), Slezák, Kučerák-Mikulec, Kolek.

Zápas se nenesl v selhání herního systému, ale v kolapsu jednotlivců. Hráči totiž selhali den, respektive večer před zápasem, když porušili životosprávu. Ne všichni, ale ...

Ostudná prohra po katastrofálním scénaři vyústil v mimořádný nedělní ranní trénink. "Pokud udělá hráč průšvih, měl by mu jít naproti. Trénink sice proběhl, ale přišlo jen to zdravé jádro. Čtyři hráči, vyjma nemocného Bělunka se na to vykašlalo. Uvidíme, co s nimi dále," pravil trenér.

Zápas se nevývijel pro hosty dobře. Už po deseti minutách prohrávali o dvě branky, když v obou případech selhal Orlický.U první branky podcenil dlouhý míč, u druhé "vyrobil" penaltu.

Havířov se zvedl ve druhém dějství a během minuty snížil na rozdíl branky a soupeře přehrával. Jenže ten zasadil soupeři smrticí ránu po třech minutách.

Hráči šli štěstí naproti, nejvíce Kolek a Bělunek

4. kolo MSDD: MFK Havířov - Hranice 4:2 (2:0)

Branky: Kolek 2, Mikulec 2. Rozhodčí: Rygel. Diváků: 110.

Sestava MFK: Bělunek-Bureš, Orlický, Sobek (46. Čípel)-Przywara, Maleňák, Krzyžánek, Kučerák, Slezák-Miklulec, Kolek.

Utkání začalo v plné réžii domácího celku, který nenechal nic náhodě a hned v prvním poločase rozhodl o tříbodovém zisku. Hráči mohli přidat i další branky, jenže opět spálili několik velmi solidních příležitostí a tím si zbytečně pokazili renomé.

Ve druhém dějství nechali havířovští zbytečně naskočit do zápasu soupeře. Po vystřídání Čípela, který se posunul na hrot útoku a Kučerák stáhl do obrany ,se z kopaček Havířova vytratila patřičná pohoda a Hranice snížily. Domácí sice vstřelili opět branku na rozdíl dvou gólů, jenže pak měli několikrát štěstí, kdy tým podržel skvělými zákroky brankář Bělunek. Na druhé straně MFK mohlo přidat další branky, jenže zůstalo pouze u přání. Zápas se tak lámal až ke konci řádné hrací doby. Soupeř opět snížil na rozdíl jediného gólu, možnost na zvrat odmítl výborně hrající Kolek.

Snopek kraloval obraně, Kolek útoku a bylo vymalováno

3. kolo MSDD: NH Ostrava - MFK Havířov 2:3 (1:2)

Branky: Mikulec, Maleňák, Kolek. ŽK: Sobek, Przywara. Diváků: 30.

Sestava MFK: Bělunek-Orlický, Snopek, Bureš-Sobek, Maleňák, Krzyžánek (88. Szkwara), Kolek, Przywara-Mikulec, Čípel (86. Kramár).

Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a po utkání v Rožnově se vrátili k rozestavení se třemi obránci. Šokem pro ně byla nečekaná neúčast kapitána Slezáka, který dostal přiúšnice. Aktivní hru zastavila až velmi přísná penalta, kterou domácí proměnili. Havířov se svou snahou a pílí nakonec dočkal dokonalého obratu, když v posledních vteřinách prvního poločasu se parádně trefil Kolek.

Druhý poločas byl stejný tomu prvnímu. Domácí sice několikrát zahrozili brejky, jenž ty končily vesměs na dobře organizované obraně nebo střeleckou potenci NH. Přesto se jedna akce Ostravě podařila a vyrovnání opět jakoby nastartovala aktivitu hostí. Ti mohli proklínat neproměnění i těch nejvyloženějších šancí Čípela (třikrát šel sám na brankáře) a Mikulce (obdobné, ale ve dvojím vydání). Po hodině hry se nakonec tříbo¨dově trefil Przywara z pokutového kopu. I tento moment byl hodně sporný, neboť čípel v pokutovém území přepadl přes domácího hráče.

(mca)

Nalitý sudí Holub odmítl dechovou zkoušku policistům

1. kolo MSDD: Valašský FC - MFK Havířov 3:0 (1:0)

Rothodčí: Býna. ŽK: Snopek, Orlický. ČK: Orlický, Pastucha. Diváků: 30.

Sestava MFK: Cachel-Pastucha, Orlický, Snopek, Sobek-Tkáč (62. Pecha), Maleňák, Krzyžánek (84. Matůšek), Slezák-Mikulec, Čípel (52. Bureš).

Utkání bylo jednoznačně ovlivněno tendenčním rozhodováním rozhodcovské trojice. Hlavní Býna neúměrně posuzoval nedovolené zákroky jedné a druhé strany. To taky vedlo k tomu, že po půlhodině hry byl na tribunu vykázán hlavní trenér Havířova, který, byť velmi slušně, ale přesto upozorňoval sudího na nedostatky. Navíc korunu výkonu sudích v černém dal asistent číslo 1 Holub, který byl podnapilý. Čpěl z něj alkohol a jeho pohyb doznával několika nečekaných změn na pár metrech. Holub se bezprostředně po utkání navíc odmítl podrobit dechové zkoušce přivolaným policistům.

Samotné utkání mělo zajímavý náboj. Domácí se do svého soupeře marně snažili zakousnout a jenom šťatsná branka z trestného kopu je posadila do sedla. Hosté se ve druhém dějství snažili hru vyrovnat, měli slušné šance, ale nakonec z tlaku museli upustit, neboť otěže do ruk vzal opět sudí Býna a vyloučil dva hráče Havířova v krátkém sledu, čímž bylo po zápase.

(mca)

Velmi dobrý výkon okořeněný brankami

2. kolo MSDD: MFK Havířov - Nový Jičín 3:0 (0:0)

Branky: 75. Slezák, 82. Mikulec, 87. Przywara. Rozhodčí: Takáč. ŽK: Przywara, Pastucha, Tkáč. Diváků: 200.

Sestava: Cachel - Pastucha, Snopek, Orlický-Przywara, Maleňák, Krzyžánek, Slezák, Sobek (73. Tkáč)-Mikulec, Kolek (80. Čípel).

Hned v prvním kole se domácí hráči ukázali ve velmi solidním světle. Od první minuty nepustili svého soupeře takřka k ničemu a naopak Havířov se tlačil do útočení. Nejedna solidní akce končila zakončením, bohužel v prvním poločase bez gólového efektu.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil a byla pouze otázka času, kdy se domácí trefí do černého. Třígolovou přestřelku načal nadherným trestným kopem Slezák a další branky nenechaly na sebe dlouho čekat. Zvláště pak třetí v podání Przywary stála za to...